Громадсько-політичний тижневик Кіцманщини

Хвала рукам, що пахнуть хлібом

25 ноя 2013

Більше сорока кращих працівників-аграрників Кіцманщини отримали нагороди з нагоди Дня працівників сільського господарства. Зокрема, відповідно до Указу Президента України, за значний особистий внесок у розвиток агропромислового виробництва, вагомі трудові досягнення, багаторічну самовіддану працю медаллю “За працю і звитягу” нагороджений Іван Бужак — головний зоотехнік сільськогосподарського виробничого кооперативу “Зоря”, грамотою Міністерства аграрної політики та продовольства — Петро Заремба, механізатор ТОВ “Колосок-1”. Чимало хліборобів нашого району було нагороджено на обласному святі, але найбільше грамот кіцманським трударям вручили на районних урочистостях.

Зі словами вдячності до всіх тих, хто сіяв і орав, хто хліб збирав, худобу годував… звернувся голова райдержадміністрації Олег Унгурян: “Кіцманщина завжди була і, я переконаний, буде беззаперечним лідером у сільськогосподарській галузі, і це результат вашої праці, — сказав Олег Миколайович. — Завдяки славним традиціям, наполегливості, ініціативності, здобуткам кіцманських хліборобів, вмілим діям керівників підприємств близько 50% молока та 60% м’яса в області виробляється підприємствами Кіцманського району. Наш район унікальний і тим, що нам вдалося зберегти великотоварні сільськогосподарські підприємства, які мають високі показники рентабельності як у рослинництві, так і тваринництві. Це — ТОВ “АФ Оршівська”, яке очолює Микола Чередарик, ПСП “Мамаївське” (керівник Герой України Ярослав Швед), ТОВ “Валявське” (Василь Івасюк), СВК “Зоря” (Василь Скорейко) та багато інших. Відрадно говорити сьогодні і про те, що вони активно долучаються до реалізації соціально-значимих проектів у галузі культури, освіти, спорту, вирішення проблем місцевої громади. Понад 300 тисяч гривень було виділено ними на закупівлю асфальто-бетонної суміші для ремонту доріг”.
Почесну професію бути хліборобом вибрав ще в юності голова районної ради Василь Ящук, який свого часу очолював управління АПК як у районі, так і в області, тому в його виступі переплітались і спогади, і роздуми, і впевненість, що Кіцманщина й надалі залишиться потужним сільськогосподарським районом. Адже сьогодні за виробництвом м’яса індиків (5,5 тисяч тонн) маємо найвищі показники не тільки в області, а й в державі. Йде реконструкція незадіяних приміщень для вирощування індиків у Драчинцях, завершується будівництво великого забійно-переробного цеху в Шипинцях, що додасть позитиву Кіцманщині і можливість створити нові високооплачувані робочі місця. Я переконаний, що повернуться ще ті часи, коли ми щороку добавлятимемо Героїв праці, орденоносців, адже як сказав Президент України: “Сільське господарство — це сьогодні потужний бізнес”.
Керівники району подякували аграріям Кіцманщини за працю, життєву мудрість, любов до землі, а також вручили кращим працівникам галузі почесні грамоти. Про величну хліборобську професію говорили у виступах перший заступник голови РДА Валентина Рухтурак, заступники голови РДА Юрій Косар і Микола Бучацький, ветеран галузі, голова ради старійшин Кіцманщини Дмитро Фундюр та інші. Учасники художньої самодіяльності постаралися, щоб цікавою була і мистецька програма.
Ще довго всі, хто зібрався разом в просторій залі ресторану “Колос”, говорили про величне, вічне і святе — про землю, на якій народилися живуть і працюють. Звучала у спільному виконанні українська пісня.
Думки аграріїв
Василь Івасюк, директор ТОВ “Валявське”:
— Наша професія найважливіша на землі — годувати людей. Кращої професії світ не придумав. Результати сільськогосподарського року тішать, хоч могли бути і вищими.
Василь Шевчик, директор ПАТ “Буковинаплемсервіс”:
— Якщо порівнювати з показниками минулого року, то ми йдемо з випередженням по реалізації нашої продукції як в області, так і поза межами. Це стало можливим завдяки тому, що нам було виділено з районного бюджету на здешевлення штучного осіменіння тварин 22 тисячі гривень. Є і обласна програма, в якій закладено 488 тисяч гривень, і сподіваюся, що до кінця року ці кошти надійдуть. Але мріємо, щоб повернулися й ті державні програми з підтримки галузі тваринництва, які діяли в 90-х роках, адже протягом трьох років не отримано жодної копійки держаної допомоги на розвиток тваринництва.
Марія Тодорович, доярка СВК “Зоря”:
— Працюю дояркою 31 рік, одразу після школи пішла на ферму. У групі 38 корів. Цей рік для мене є успішним — планую надоїти по 6 тисяч літрів молока від кожної корови.
Герой України Ярослав Швед, керівник ПСП “Мамаївське”:
— Рік був нелегкий, але ми справилися, вчора завершили збирання кукурудзи, ще залишилося 100 гектарів оранки. Україна на прагне вступу до Євросоюзу, а я міркую, що нам давно треба було вступити разом із Польщею, Литвою. Повірте господарнику з великим стажем: ми готові конкурувати з їхніми товарами, а наша земля не гірша, аніж в Європі.

Галина СКУЛЕБА.


Схожі новини:

Кіцманщина милується першим новим урожаєм

Кіцманщина милується першим новим урожаєм

Суха і тепла липнева погода якнайкраще сприяє швидкому збиранню урожаю, тож аграрії району попередньо запаслися пальним, підготували техніку і активно
Тваринництво: перший квартал завершено з високими показниками

Тваринництво: перший квартал завершено з високими показниками

В агропромисловому комплексі району тваринництво завжди було тією галуззю, яка дає вагомий внесок у валове виробництво сільськогосподарської продукції області.
“Сварог Вест Груп — агровиробник року-2014”

“Сварог Вест Груп — агровиробник року-2014”

Корпорація “Сварог Вест Груп” здобула перемогу у загальнонаціональному конкурсі найпродуктивніших аграрних компаній “Агровиробник
Люстрація починається з “Майдану”

Люстрація починається з “Майдану”

На останньому засіданні ради Кіцманської громадської організації “Майдан” Оксана Горошова була виключена з членів громадського об’єднання
На Покрову у Драчинцях

На Покрову у Драчинцях

У нашому селі в день Св.Покрови після Богослужіння в Свято-Покровській каплиці, яке провів священик о.Василь, біля пам'ятника героям-односельчанам відбулись
Запрошуємо всіх на «Буковинську осінь»

Запрошуємо всіх на «Буковинську осінь»

Воістину одвічно так велося: життя хлібороба, його статки й добробут залежали від урожаю. Якщо щедрилася нива, то в родині злагода і дзвенить пісня. Так і

Додати коментар

Ваше Ім’я:
Ваш E-Mail:
Запитання:
Як звали Гагаріна
Відповідь:*
Код:
Кликните на изображение чтобы обновить код, если он неразборчив
Введіть код:

soc

Ми в соц.мережах
soc soc soc soc
Погода


ВХІД НА САЙТ