Громадсько-політичний тижневик Кіцманщини

Пілотний проект щодо протидії артеріальній гіпертензії

15 ноя 2013

Артеріальна гіпертензія – одна з найактуальніших проблем у медицині. Щорічно в Україні вперше виявляється понад 1 млн жителів з артеріальною гіпертензією, з них постійне медикаментозне лікування отримують менше 50% пацієнтів. Загалом в Україні зареєстровано 12 млн. чоловік, які страждають на артеріальну гіпертензію, а це 30% населення. Кожний третій дорослий житель має стійке підвищення артеріального тиску, 66,3% смертей українців відбуваються у зв'язку із хворобами системи кровообігу.

Доведено, що несвоєчасне виявлення хвороби й легковажне ставлення пацієнтів до її лікування призводять до небажаних наслідків. Зокрема, щорічно в Україні реєструються 50 тис. осіб з інфарктами й 120 тис. переносять мозковий інсульт. Єдиним ефективним засобом профілактики ускладнень гіпертонічної хвороби у світі сьогодні визнаний постійний прийом підтримуючих доз гіпотензивних препаратів під контролем артеріального тиску, а також профілактичні заходи, спрямовані на здоровий спосіб життя. Згідно з рекомендаціями ВООЗ артеріальний тиск у нормі становить від 120/80 до 140/90 мм рт. ст.
Вже рік в Україні у рамках соціальних ініціатив Президента України діє пілотний проект з регулювання цін на лікарські засоби для осіб із гіпертонічною хворобою. Держава простягла руку допомоги тим українцям, для кого підвищений тиск щоденно є актуальною проблемою.
Основною метою введення пілотного проекту державного регулювання цін на лікарські засоби є спроби держави збільшити тривалість і покращити якість життя населення, знизити смертність та інвалідність, особливо серед людей працездатного віку. А це особливо актуально для соціально незахищених хворих на гіпертонічну хворобу.
Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України «Про реалізацію пілотного проекту щодо впровадження державного регулювання цін на лікарські засоби для лікування осіб з гіпертонічною хворобою» препарати можна одержати в аптеках тільки за рецептом лікаря. Відповідно до методичних рекомендацій, затверджених МОЗ України, лікар може виписати одноразово тільки місячну потребу гіпотензивних препаратів, а отже у рамках проекту необхідне регулярне відвідування дільничного (сімейного) терапевта.
До пілотного проекту включені 7 незапатентованих назв основних гіпотензивних лікарських засобів – це хімічні формули препаратів: лізиноприл, еналаприл, бісопролол, метопролол, небіволол, ніфедипін, амлодипін. Ці препарати клінічно випробувані, відомі й ефективні.
Торговельні назви їх зовсім різні. В Україні зареєстровано понад 200 торговельних назв, які складаються з вищевказаних хімічних речовин. Вартість цих препаратів різна: від тих, які відпускають аптеки у рамках пілотного проекту безкоштовно, до дорожчих. Ефективне медикаментозне лікування, ведення здорового способу життя з необхідним рівнем фізичної активності, підтримка оптимальної маси тіла, відмова від паління й уживання алкоголю, а також контроль рівня холестерину в крові поліпшить якість життя й зменшить ризик розвитку гіпертонічної хвороби та її ускладнень.
Для відшкодування коштів за лікарські препарати для лікування гіпертонічної хвороби необхідно зробити три простих кроки:
 1. Відвідайте лікаря: довідайтесь, які лікарські препарати ефективні саме для вас, та отримайте рецепт.
2. Зайдіть в аптеку, пред´явіть рецепт —  і ви зекономите до 70- 90% вартості ліків.
3. Поверніться до свого лікаря через місяць: ви будете стримувати гіпертонію та одночасно економити на ліках регулярно.
Необхідно пам´ятати, що для повної стабілізації тиску потрібно 1,5 год. не приймати гарячі чи алкогольні напої, зняти фізичні та психічні навантаження, не приймати препарати, що можуть підвищити артеріальний тиск.

Ганна РУДАН,
сімейний лікар.
м.Кіцмань.


Схожі новини:

Детально про гіпертонічну хворобу

Детально про гіпертонічну хворобу

В Україні на сьогодні налічується 13 млн. гіпертоніків. Згідно з даними Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), гіпертонія щорічно вбиває по
Артеріальна гіпертензія

Артеріальна гіпертензія

Щороку у другу суботу травня за ініціативи ВООЗ оголошується день боротьби з артеріальною гіпертензією. В Кіцманському районі з 9 по 15 травня був оголошений
Що потрібно знати про інсульт

Що потрібно знати про інсульт

В останні десятиріччя в Україні відбувається значне поширення цереброваскулярних (судинно-мозкових) захворювань (ЦВЗ) та патології серед осіб працездатного
Високий тиск — у центрі уваги!

Високий тиск — у центрі уваги!

Чи вимірювали ви свій артеріальний тиск (АТ)? Оптимальним є АТ 120/80 мм рт.ст., а після позначки 140/90 людина поповнює список хворих на артеріальну
Гіпертонія: як попередити і як з нею жити?

Гіпертонія: як попередити і як з нею жити?

Небезпека полягає в тому, що в більшості випадків хвороба починається безсимптомно. Люди ії не відчувають і тому не вважають необхідним лікуватися, поки не
Як тримати артеріальний тиск у нормі

Як тримати артеріальний тиск у нормі

Чи вимірювали ви свій артеріальний тиск? Якщо тонометр показав вам 120/80 мм рт. ст., можете вважати себе щасливцем, бо це — норма. Оптимальним вважають тиск,

Додати коментар

Ваше Ім’я:
Ваш E-Mail:
Запитання:
Як звали Гагаріна
Відповідь:*
Код:
Кликните на изображение чтобы обновить код, если он неразборчив
Введіть код:soc

Ми в соц.мережах
soc soc soc soc
Погода


ВХІД НА САЙТ