Громадсько-політичний тижневик Кіцманщини

Підтримка громадських ініціатив

01 ноя 2013

26 жовтня в приміщенні районної державної адміністрації відбулась робоча зустріч керівництва району із представником оціночної комісії Європейського Союзу щодо реалізації спільного проекту ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» Ільдаром Газізулліним, в якій взяли участь заступники голови районної державної адміністрації М.В.Бучацький та Ю.Д.Косар, заступник голови районної ради М.В.Гунчак і координатор Проекту Європейського Союзу та Програми розвитку ООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» в Чернівецькій області М.І.Олійник.

З липня 2011 року в Чернівецькій області розпочалась реалізація другої фази проекту ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» (МРГ), метою якої є сприяння сталому соціально-економічному розвитку на місцевому рівні через підтримку та співфінансування громадських ініціатив.
У рамках зазначеного Проекту переможцем конкурсу за напрямом «Економічний розвиток сільських територій» (створення сільськогосподарських обслуговуючих та виробничих кооперативів), що передбачає заходи з підвищення зайнятості та доходів населення в сільській місцевості, стала громада с.Оршівці.
В березні поточного року Оршовецькою територіальною громадою створено сільськогосподарський багатофункціональний обслуговуючий кооператив «Орхідея» (голова Н.С.Стадник) з надання послуг домогосподарствам для виробництва та переробки сільськогосподарської продукції.
На даний час завершено підготовку бізнес-плану та безпосередньо інвестиційного проекту.
Загальний бюджет проекту складає 191,2 тис.грн., в т.ч.: 133,84 тис.грн.(70%) – фінансування з фонду конкурсу ЄС/ПРООН; 30,36 тис.грн.(15,1%) – кошти членів СОК; 27 тис.грн.(14,9%) – підтримка місцевої влади.
Наступним етапом буде отримання фінансування з фонду конкурсу ЄС/ПРООН та здійснення закупівлі необхідного обладнання для запущення механізму реалізації проекту.
В ході обговорення порушувалися проблемні питання, які виникли під час реалізації проекту, надавалися пропозиції з їх усунення або часткового вирішення. Керівництвом району було проінформовано про потенціал Кіцманщини та можливі перспективи реалізації подібних проектів в інших населених пунктах району.
Необхідно зазначити, що перший етап в Кіцманському районі проходив у період з 2008 по 2010 роки. За цей час громадам шести сіл вдалося стати переможцями та отримати фінансування по програмі ЄС/ПРООН в розмірі 914,6 тис.грн. на реалізацію проектів із впровадження енергозберігаючих технологій в 5-ти ЗНЗ та одному дошкільному навчальному закладі району.
Реалізація зазначених проектів принесла впевненість в тому, що, об'єднуючи зусилля і ресурси проекту, влади та громади, можна вирішувати важливі питання розвитку територій.

Тетяна ФУРМАН,
завідувач сектором
 відділу економічного
розвитку та інфраструктури
 райдержадміністрації.


Схожі новини:

На Кіцманщині випробували техніку, закуплену в рамках транскордонного проекту

На Кіцманщині випробували техніку, закуплену в рамках транскордонного проекту

Сьогодні, 11 жовтня, відбувся науково-практичний семінар в рамках реалізації транскордонного проекту «Використання європейського досвіду у боротьбі з
На нараді з керівниками агроформувань району обговорювали практичне втілення проекту у боротьбі з ерозією ґрунтів

На нараді з керівниками агроформувань району обговорювали практичне втілення проекту у боротьбі з ерозією ґрунтів

Про участь нашого району в транскордонному проекті «Використання європейського досвіду по боротьбі з ерозією ґрунтів», який переміг у програмі
Реалізація проекту ЄС  ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду»

Реалізація проекту ЄС ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду»

24 грудня в районній державній адміністрації відбулося засідання форуму місцевого розвитку з реалізації проекту ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на
Піднімаючи проектну репутацію району

Піднімаючи проектну репутацію району

У Кіцмані відбувся черговий форум місцевого розвитку громад За участі представників районної влади,  сільських голів, керівників громадських організацій
Підписано тристоронню угоду

Підписано тристоронню угоду

про впровадження третьої фази проекту «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» на Кіцманщині Минулого вівторка відбувся районний семінар з
В центрі уваги  громадськості

В центрі уваги громадськості

У понеділок відбулося чергове засідання Громадської ради при Кіцманській РДА. На порядок денний було внесено ряд актуальних питань соціального спрямування.

Додати коментар

Ваше Ім’я:
Ваш E-Mail:
Запитання:
Як звали Шевченка
Відповідь:*
Код:
Кликните на изображение чтобы обновить код, если он неразборчив
Введіть код:

soc

Ми в соц.мережах
soc soc soc soc
Погода


ВХІД НА САЙТ