Громадсько-політичний тижневик Кіцманщини

Новий Закон «Про зайнятість населення»

25 мар 2013

З січня 2013 року ввійшов у дію (набрав чинності) новий Закон України «Про зайнятість населення», з якого розпочалася  новітня історія розвитку державної служби зайнятості як Центрального органу виконавчої влади.
Закон спрямований на підтримку економічного зростання як за рахунок реалізації інвестиційних проектів, так і за рахунок стимулювання внутрішнього попиту.
Він прийнятий дуже своєчасно і його можна розцінювати як антикризовий, оскільки він містить перелік сучасних інструментів регулювання ринку праці саме в епоху перманентних криз та визначає повноваження нового центрального органу виконавчої влади у сфері зайнятості та трудової міграції.

Вичерпний перелік завдань, функцій та повноважень Центрального органу виконавчої влади міститься у 22 статті, а також інших статтях Закону. Для повноцінного виконання цих функцій та на виконання норм Закону Кабінетом Міністрів України найближчим часом буде затверджено увесь перелік нормативно-правових документів. З їх прийняттям розпочнеться впровадження нових інструментів регулювання ринку праці.
В законі про зайнятість, підготовленому Міністерством соціальної політики, передбачена стовідсоткова компенсація єдиного соціального внеску для тих роботодавців, які створюють робочі місця для вразливих на ринку праці категорій громадян: випускників без досвіду роботи, батьків з дітьми до 6 років, інвалідів, сиріт, осіб старших 50 років. Люди, старші 45 років, зможуть отримати від держави ваучер для оволодіння новою спеціальністю, а випускники, які будуть працювати в сільській місцевості, зможуть розраховувати на одноразову допомогу в розмірі 10 мінімальних зарплат. Крім того, Закон забороняє в оголошеннях про прийом на роботу вказувати бажану стать і вік кандидата. За послуги кадрових агентств будуть платити тільки роботодавці, вимагати оплату своїх послуг з безробітних агентствам заборонять.
Відповідно до нового Закону «Про зайнятість населення» роботодавці зможуть самі розраховувати квоту, враховуючи вже влаштованих працівників на умовах повної зайнятості. Таким чином підприємства зможуть сприяти працевлаштуванню соціально незахищених громадян, звертаючись до центрів зайнятості.    За цим Законом підприємствам передбачається 5% квоти середньооблікової чисельності штатних працівників для незахищених верств населення з кількістю у штаті більше 20 осіб. Квоту встановлюватимуть місцеві органи влади за поданням центрів зайнятості.
Хотілося б відзначити, що закон містить ряд положень про компенсацію роботодавцям єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування (єдиний соціальний внесок).  Роботодавець, який створював нові робочі місця протягом усього року, працевлаштовував на них працівників та виплачував щомісячну зарплату в розмірі не меншу, ніж три мінімальні зарплати за кожну особу, може отримати компенсацію за фактичні витрати у розмірі 50% суми нарахованого єдиного соціального внеску за кожну особу.
Пільги єдиного соціального внеску також передбачені й для роботодавців, які створюють нові робочі місця на два роки для недостатньо конкурентних громадян, та безробітних за направленням центру зайнятості.
Право отримати пільги єдиного соціального внеску отримують роботодавці, що не мають заборгованостей зі сплати єдиного соціального внеску та/або пенсійних внесків.
Доводимо до відома, що до категорій соціально  незахищених громадян належать батьки-одинаки з дітьми до шести років або які мають дитину-інваліда до 14 років; діти-сироти; особи, звільнені після відбуття покарання; молодь після навчання; особи передпенсійного віку; працюючі інваліди та діти, котрим виповнилося 15 років і які працюють за згодою батьків.
Окремо варто згадати про пропоновані нововведення, які стосуються працевлаштування молоді: студенти, які отримали освітньо-кваліфікаційний рівень "кваліфікований працівник", "молодший спеціаліст", "бакалавр", "спеціаліст", матимуть право проходити стажування до 6 місяців з внесенням даних про стажування в трудову книжку. При цьому, якщо стажування буде оплачуватися, роботодавець може не сплачувати ЄСВ з заробітної плати такого студента; при працевлаштуванні молодого спеціаліста в сільській місцевості на термін не менше трьох років йому буде виплачуватися разова адресна допомога в розмірі п'яти мінімальних заробітних плат, але такі виплати будуть проводитися тільки для окремих спеціальностей, визначених Кабінетом Міністрів України.
Ще один позитив — збільшення допомоги з безробіття. Сьогодні така допомога розраховується, виходячи зі стажу: до 2 років — від 50% середньої зарплати, більше 10 років — від 70%. Більше того, статус безробітного безробітний  отримує з першого дня реєстрації в державній службі зайнятості, а не з сьомого, як це було раніше.

Іван Джурківський,
головний спеціаліст-юрисконсульт
Кіцманського районного центру зайнятості.


Схожі новини:

Звернення Кіцманського районного центру зайнятості до роботодавців району

Звернення Кіцманського районного центру зайнятості до роботодавців району

Шановні роботодавці! Звертаємося до вас з пропозицією налагодження тісної співпраці в сприянні працевлаштування всіх безробітних, які звернулися до нас в
Створення робочих місць — одне із основних завдань

Створення робочих місць — одне із основних завдань

"Забезпечення громадян гідною роботою є одним із основних завдань, які ставить перед нами Президент України. 1 січня 2013 року вступив у дію Закон України
Стан взаємодії органів виконавчої влади та громадськості

Стан взаємодії органів виконавчої влади та громадськості

На виконання підпункту 5 пункту 2 розділу І Плану заходів щодо реалізації у 2013 році Стратегії державної політики сприяння розвитку громадянського суспільства
Роз’яснюємо нове законодавство

Роз’яснюємо нове законодавство

З першого січня 2013 року набрав чинності Закон України «Про зайнятість населення». Закон орієнтований на стимулювання роботодавців до створення
Впровадження європейських підходів до забезпечення громадян гідною роботою

Впровадження європейських підходів до забезпечення громадян гідною роботою

Однією з основних проблем сучасного ринку праці є нестача якісних робочих місць з гідними умовами та оплатою праці, особливо для молоді. Зважаючи на потреби
Управління праці та соціального  захисту населення повідомляє

Управління праці та соціального захисту населення повідомляє

22 травня 2012 року Верховною Радою України схвалено Закон України «Про внесення змін до статті 5 Закону України «Про психіатричну допомогу». Ним передбачено

Додати коментар

Ваше Ім’я:
Ваш E-Mail:
Запитання:
Як звали Шевченка
Відповідь:*
Код:
Кликните на изображение чтобы обновить код, если он неразборчив
Введіть код:

soc

Ми в соц.мережах
soc soc soc soc
Погода


ВХІД НА САЙТ