Громадсько-політичний тижневик Кіцманщини

Біометричні паспорти — вимога часу

28 дек 2012

6 грудня 2012 року набрав чинності Закон України «Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус». Відповідно до нього в Україні розпочато процес поступового впровадження документів, що міститимуть безконтактний електронний носій із біометричними даними власника документа. Такі документи захищені від підробок та виключають можливість користування ними будь-якою особою, крім власника. Сьогодні задля підвищення захищеності суспільства від проявів злочинності та міжнародного тероризму біометричні паспорти запровадило понад 90 держав-членів ООН.

Законом передбачено вичерпний перелік інформації, що буде вноситися до біометричних документів. Зокрема, згідно статті 21-ї Закону до паспорта громадянина України вноситиметься така інформація: назва держави, назва документа, ім'я особи, стать, громадянство, дата народження, унікальний номер запису в Реєстрі, номер документа, дата закінчення строку дії документа, дата видачі документа, уповноважений суб'єкт, що видав документ (код), місце народження, відцифрований образ обличчя особи, відцифрований підпис особи.
Окрім того, до паспорта громадянина України за письмовим клопотанням заявника (а стосовно осіб, які не досягли шістнадцятирічного віку, — їхніх батьків (усиновлювачів), опікунів, піклувальників або інших представників) може бути внесена додаткова змінна інформація, передбачена Законом.
Щодо вартості таких документів, то вперше біометричний паспорт громадянина України видаватиметься безкоштовно.
Вартість бланків документів, що видаватимуться в інших випадках, буде визначена пізніше, по завершенні необхідних підготовчих процедур.
Слід пам'ятати, що паспорт громадянина України, що видається сьогодні підрозділами ДМС України, має необмежений термін дії. Тому навіть після впровадження паспортів нового зразка такі паспорти залишаться чинними. Змінювати їх на біометричні — це право, але не обов'язок кожного громадянина України.
Те ж стосується і паспорта громадянина України для виїзду за кордон. Сьогодні такий паспорт видається терміном на 10 років і навіть після впровадження документів нового зразка він буде чинним до зазначеної кінцевої дати дії. А отже громадяни зможуть вільно перетинати кордон з такими паспортами, отримувати у них візи тощо. У разі бажання громадянин зможе обміняти цей паспорт на паспорт нового зразка, звернувшись до підрозділу ДМС України.
Аналогічною є ситуація і з іншими передбаченими Законом документами, що посвідчують особу — до завершення строку дії документів «старого» зразка їхня заміна на біометричні не є обов'язковою.
Із запровадженням біометричних паспортів буде також змінено процедуру подачі заяви на їх отримання. Дата, починаючи з якої громадяни матимуть змогу подавати заяви на отримання документів нового зразка, буде оголошена пізніше.

Управління Державної міграційної служби України
в Чернівецькій області.


Схожі новини:

Запущено сервіс перевірки стану виготовлення паспорта-картки

Запущено сервіс перевірки стану виготовлення паспорта-картки

З 26 лютого громадяни, які оформили паспорт громадянина України у формі картки, зможуть перевірити стан оформлення документа або ж його готовність до видачі.
Оформлення та отримання паспорта громадянина України у формі картки

Оформлення та отримання паспорта громадянина України у формі картки

— Як відбуватиметься заміна паспортів громадянина України у формі книжечки на паспорти громадянина України у формі картки? — Паспорти громадянина
З 1 січня замість  паперового паспорта громадянина України будуть оформлювати  ID-картки

З 1 січня замість паперового паспорта громадянина України будуть оформлювати ID-картки

Державна міграційна служба України повідомляє, що з 1 січня 2016 року в Україні, згідно з Законом України «Про Єдиний державний демографічний реєстр та
Порядок оформлення та видачі або обміну паспорта громадянина України для виїзду за кордон

Порядок оформлення та видачі або обміну паспорта громадянина України для виїзду за кордон

Вичерпний перелік документів, необхідних для отримання адміністративної послуги, а також вимоги до них: 1) заява-анкета встановленого зразка (заповнюється:
Закордонний паспорт і його оформлення

Закордонний паспорт і його оформлення

При оформленні паспорта громадянина України для виїзду за кордон необхідно надати: заяву про оформлення паспорта громадянина України для виїзду за кордон з
Біометричний паспорт можна оформити тільки у міграційній службі

Біометричний паспорт можна оформити тільки у міграційній службі

Державна міграційна служба закликає громадян не користуватися послугами сумнівних посередників, які пропонують оформлення біометричних паспортів за підвищеними

Додати коментар

Ваше Ім’я:
Ваш E-Mail:
Запитання:
Як звали Шевченка
Відповідь:*
Код:
Кликните на изображение чтобы обновить код, если он неразборчив
Введіть код:soc

Ми в соц.мережах
soc soc soc soc
Погода


ВХІД НА САЙТ