Громадсько-політичний тижневик Кіцманщини

Поради для батьків

10 дек 2012
Більшість батьків замислюються, чи правильно вони себе поводять з дитиною. Звичайно, немає ідеальних батьків. Усі вони стикаються з труднощами й іноді не впевнені, чи добре виховують своїх дітей. Однією з проблем, що найбільше непокоїть батьків, є питання поведінки: що треба зробити, аби діти поводилися добре? Тому кожен з батьків може скористатися такими порадами.
• Любов є найважливішою потребою усіх дітей і однією з основних передумов позитивної поведінки дитини. Батьківська любов допомагає дитині формувати впевненість у собі, викликає почуття власної гідності.• Прислуховуйтесь до того, що говорить ваша дитина. Цікавтеся тим, що вона робить і відчуває.
• Всі взаємостосунки, в тому числі й ті, що будуються на любові й довірі, потребують певних обмежень. Батьки самі мають визначити ці обмеження для дітей. Пам’ятайте, що порушення дітьми будь-яких обмежень є для них природним процесом пізнання, і не варто це розцінювати як прояв неслухняності. Діти почуваються більш безпечно, коли батьки також дотримуються визначених ними обмежень.
• Сміх допомагає розрядити напружену ситуацію. Часом батьки бувають занадто серйозними. Це заважає їм сповна відчути радість батьківства. Вмійте побачити веселі моменти й дозволяйте собі сміх при кожній нагоді.
• Намагайтесь побачити світ очима вашої дитини і зрозуміти її почуття. Пригадайте, як ви почувалися, коли були дитиною, і яким незрозумілим здавався вам світ дорослих, коли з вами чинили несправедливо.
• Хваліть і заохочуйте дитину. Тоді вона поводитиметься добре. Заохочуйте її докладати зусиль для цього. Хваліть за хорошу поведінку.
• Поважайте свою дитину так, як поважали б дорослого. Дозвольте дитині брати участь у прийнятті рішень, особливо тих, що стосуються її. Прислухайтеся до думки дитини. Якщо ви змушені сказати дитині щось неприємне, подумайте, яким чином ви сказали б це дорослому. Вибачайтеся, якщо вчинили неправильно стосовно дитини.
• Плануйте розпорядок дня дитини. Малі діти почуватимуться більш безпечно, якщо дотримуватимуться чіткого розпорядку дня.
• У кожній сім’ї є свої правила. Будьте послідовними у їх дотриманні, проте намагайтеся виявляти певну гнучкість щодо дотримання цих правил маленькими дітьми. Діти можуть бути введені в оману, якщо одного дня правило виконується, а іншого — відміняється.
• Не забувайте про власні потреби! Коли батьківство починає надто нагадувати важку працю, і ви відчуваєте, що вам бракує терпіння, приділіть трохи часу собі. Робіть те, що приносить вам задоволення. Якщо ви розумієте, що втрачаєте контроль над собою і можете накричати на дитину, образити, принизити чи вдарити її, залиште дитину на кілька хвилин, порахуйте до десяти і заспокойтеся.
Доброта і любов — головне, що ми повинні дарувати нашим дітям. Адже вони — наша надія і наше майбутнє. Щоб ця надія здійснилася, ми, дорослі, повинні пам’ятати про свою відповідальність, піклуватися про кожну дитину. У дітях — щасливе майбутнє наших сімей, всього українського роду.
Лідія КІЦУЛ,
фахівець із соціальних робіт
Кіцманського центру
соціальної служби
для сім'ї, дітей та молоді.

Схожі новини:

Скажімо «Ні!» насильству в сім’ї та школі

Скажімо «Ні!» насильству в сім’ї та школі

Страшно казати, що ми вже звикаємо до повідомлень з екранів телевізорів, газетних шпальт про факти насильства в сім’ї та школі, з яких переважно
Щасливої дороги у шкільне життя

Щасливої дороги у шкільне життя

В ДНЗ "Барвінок" села Берегомет лунав щирий сміх, раділи батьки, що виросли дошкільнята, настав випускний... Оркестр звуками маршу проводжав дітей на свято до
Усиновлення – справа всієї родини

Усиновлення – справа всієї родини

Традиційно вважається, що усиновлення — це вирішення проблем дитини, яка втратила сімейне оточення. Наважуся уточнити. Усиновлення — це і вирішення
Дитинство — без насильства

Дитинство — без насильства

Сьогодні ми часто чуємо про те, що насильства в сім’ї не повинно бути. Проте частішають випадки скоєння насильства чоловіка над жінкою, батьків над
Усиновлення — дорога, тривалістю в життя

Усиновлення — дорога, тривалістю в життя

 Іринка і Таня — сестри, привітні і ввічливі дівчатка. Дванадцятилітня Таня мріє стати перукарем, робить зачіски подругам, любить співати і
Третій — не зайвий: розлучення  очима дитини

Третій — не зайвий: розлучення очима дитини

Важко оцінити, наскільки впливає розлучення батьків на їхніх дітей. Як часто бували у батьків конфлікти перед розлученням, якого віку досягли на той час діти,

Додати коментар

Ваше Ім’я:
Ваш E-Mail:
Запитання:
Як звали Гагаріна
Відповідь:*
Код:
Кликните на изображение чтобы обновить код, если он неразборчив
Введіть код:soc

Ми в соц.мережах
soc soc soc soc
Погода


ВХІД НА САЙТ