Громадсько-політичний тижневик Кіцманщини

Художник з Киселева — у Книзі рекордів

05 окт 2012
Художник з Киселева — у Книзі рекордів

Ім’я цього самобутнього живописця добре відоме в мистецьких колах України. Його роботи не раз експонувалися у виставочних залах столиці, про нього розповідала преса, а також знято телевізійні нариси. Це — Олександр Козак, який народився у ще не обпаленому чорнобильською радіацією древньому Киселеві, а нині живе і творить у Новому Киселеві, що між Мамаївцями і Чернівцями.
Художній талант пробудився у нього ще в дитинстві, після того, як бабуся вперше привела його до сільської церкви. Розвішані на стінах Божого дому образи святих настільки вразили хлопчика, що він, повернувшись додому, тут же по пам’яті намалював на папері маленьку іконку, що найбільше вразила його в церкві.Минули роки, Олександр Козак став художником, а іконописання стало провідною темою його творчості. Він є автором багатьох десятків робіт, які розійшлися по приватних колекціях шанувальників цього виду мистецтва в ряді країн Європи, а також Канади, Австралії та інших куточків світу. У багатьох країнах колишнього Радянського Союзу Олександр Козак розписував або реставрував християнські церкви. Люди кажуть, що його ікони справляють благотворний енергетичний вплив на того, хто їх споглядає.
Одного разу виставка ікон цього художника експонувалася в одній із чернівецьких шкіл. Була зима, деякі учні шморгали червоними носами. І раптом сталося диво: споглядаючи виставлені у великому залі ікони, діти не помітили, як їхня легка недуга кудись зникла. А Олександр Козак подарував школі одну зі своїх ікон, побажавши хлопчикам і дівчаткам бути завжди здоровими і бадьорими.
Подібних випадків художник може назвати багато. Якось його розшукали люди з Молдови, бо чули, що його ікони приносять полегшення для душі, і тому хотіли мати їх у своєму домі.
Слава про образи святих, створені Олександром Козаком, розійшлася далеко за межі рідного краю. Бо він часто дарує свої роботи добрим людям, а особливо — церквам. Ось і кілька днів тому до Чернівців приїздив український священик з Румунії Міхай Кобзюк, і Олександр Козак подарував для церкви святого пророка Іллі, у якій служить отець Міхай, ікону Ісуса Христа. Це не проста робота. Виконана вона у техніці різьби по дереву із застосуванням розпису олійними фарбами та позолоти.
Акція дарування відбулася якраз під час відкриття персональної виставки художника в Чернівцях у Румунському національному домі. На цій виставці Олександр Козак презентував десять своїх нових робіт. Звичайно, це були ікони. На відкритті вернісажу були журналісти, духовні особи, митці, представники влади та громадськості. Був там і представник Книги рекордів України на Буковині Георгій Мазурашу. Він зафіксував благодійний рекорд Олександра Козака, який єдиний серед художників нашого краю подарував сім своїх ікон церквам трьох держав Європи. А саме — Росії, Румунії і, звичайно ж, України. До речі, ці цифри є символічними, бо якщо сумувати сім (ікон) і три (держави), то вийде десять, що означатиме «10 Божих заповідей».
Георгій Мазурашу уже задокументував цей факт як мистецький благодійний рекорд Буковини і подав відповідну інформацію до республіканської редакції Книги рекордів України.
Тим часом Олександр Козак працює над новим творчим проектом, подробиці якого поки що не розкриває. Єдине, що відомо, — задум присвячений 200-літтю від дня народження Тараса Шевченка, яке світ відзначатиме в березні 2014 року.
Нехай щастить.
Мирослав КУЄК.

Схожі новини:

Унікальний храм-маяк прикрашають ексклюзивні рукотворні ікони

Унікальний храм-маяк прикрашають ексклюзивні рукотворні ікони

Влітку група паломників нашого району відвідала Крим, щоб побачити єдиний в Україні храм-маяк, що розташований у селищі Малореченськ поблизу Алушти. Він носить
Художник із народу бере участь у міжнародних конкурсах

Художник із народу бере участь у міжнародних конкурсах

  Малюнки Миколи Пріньковського із П’ядиківців увійшли до каталогів сотні кращих робіт з усього світу Микола Пріньковський, який народився в
Часточка світу таланту й мистецтва

Часточка світу таланту й мистецтва

Минулого тижня з нагоди світлого жіночого свята 8 Березня всі, хто завітали на святковий концерт у районний будинок народної творчості та дозвілля, мали змогу
Незвичайна ікона буковинського художника

Незвичайна ікона буковинського художника

Про талановитого художника-іконописця з Киселева Олександра Козака нераз писала буковинська преса. Виявивши хист до малювання ще в дитинстві, він присвятив
Який же козак без вишиванки?

Який же козак без вишиванки?

Для козаків свято Покрови Святої Богородиці, яке ми відзначили 14 жовтня, було найбільшим і найвагомішим. Адже в цей день відбувалися вибори нового отамана.
Кіцманьінформ

Кіцманьінформ

* * * Тетяна Бураковська, яка в медичній клініці м.Запоріжжя бореться за своє життя, щиро дякує добрим людям, які підтримують її у ці вирішальні дні.

Додати коментар

Ваше Ім’я:
Ваш E-Mail:
Запитання:
Як звали Шевченка
Відповідь:*
Код:
Кликните на изображение чтобы обновить код, если он неразборчив
Введіть код:

soc

Ми в соц.мережах
soc soc soc soc
Погода


ВХІД НА САЙТ