Громадсько-політичний тижневик Кіцманщини

Ставка на промисловість

21 сен 2012
Президент України Віктор Янукович взяв під особистий контроль розвиток вітчизняної промисловості. В даному контексті глава держави дав низку доручень уряду та особисто прем’єр-міністру Миколі Азарову. Також Президент висловився за реформування Кабінету Міністрів з метою збільшення уваги до промислової галузі економіки. Відтепер увага чиновників має сконцентруватися на тому, від чого напряму залежить зростання української економіки.
У ході 9-го саміту Ялтинської європейської стратегії Віктор Янукович сказав, що сьогодні в Україні готується пакет рішень і законодавчих ініціатив, що створюватимуть основу промислової політики. Наразі одним з першочергових завдань перед владою, на думку Президента України, має стати ухвалення програми розвитку промисловості до 2017 року.Також глава держави підкреслив, що одним з основних пріоритетів реформ є усунення структурних дисбалансів у національній економіці. «Головний напрямок — укріплення і розвиток внутрішнього ринку, підтримка відповідних галузей, забезпечення зростання купівельної спроможності населення», — сказав Віктор Янукович. У цьому питанні, за його словами, вже досягнуто істотних успіхів. Свідченням цьому, наголосив Президент, є зростаючі обсяги роздрібної торгівлі, створення нових робочих місць, поступове підвищення заробітної платні у цих секторах економіки.
Сьогодні, за словами цілого ряду експертів, Україні вже вдалося закріпити за собою місце одного з вагомих гравців на ринку світового продовольства. Водночас, як зазначив Президент Віктор Янукович, наша держава буде працювати над прискоренням реформування всього національного агропромислового комплексу. За словами глави держави, основними завданнями в цьому напрямі стануть удосконалення механізмів підтримки товаровиробників, відродження м’ясо-молочної галузі, стимулювання розвитку зерновиробництва, створення розгалуженої інфраструктури аграрного ринку.
Янукович також зазначив, що нині триває активна робота над удосконаленням транспортної інфраструктури, і багато в цьому напрямку вже зроблено в рамках підготовки нашої країни до Євро-2012. Президент наголосив, що сьогодні Україна шукає партнерів для реалізації масштабних національних проектів у галузі інфраструктури, будівництва, транспорту, енергетики.
Іншим вагомим фактором зростання вітчизняної економіки є розвиток військово-промислового комплексу (ВПК) України. Наразі необхідно розробити програму реформування ВПК на найближчих 5 років. За словами Віктора Януковича, йдеться не лише про реформування підприємств ВПК, а й про їх забезпечення державним замовленням. «У такому вигляді, в якому зараз знаходяться заводи ВПК, вони довго не протягнуть. Їх потрібно реформувати і підійти комплексно — мова йде і про державне замовлення», — резюмував Президент.
Проте розвиток вітчизняної промисловості не можливий без захисту національного виробника. Саме тому особливу увагу Президент звернув на необхідність забезпечення захисту національного виробника на внутрішньому та зовнішніх ринках.
Віктор Янукович доручив Кабінету Міністрів опрацювати механізм укладання довгострокових угод між «Укрзалізницею» та вітчизняними підприємствами транспортного машинобудування на постачання рухомого складу.
Глава держави наголосив на важливості залучення вітчизняних підприємств енергетичного машинобудування до процесу спорудження нових та реконструкції діючих блоків електростанцій.
Згідно з дорученням Президента, профільні міністерства мають також розробити механізми державної підтримки сільгоспмашинобудування та створення нових, конкурентоспроможних зразків техніки, а також вжити заходів щодо збільшення закупівель вітчизняної техніки.
Місцевій владі у процесі розробки програм соціально-економічного розвитку регіонів Віктор Янукович доручив передбачити заходи з підтримки розвитку виробництва та стимулювання споживання вітчизняної продукції з високою часткою доданої вартості.
Аналітики сьогодні схильні думати, що Президент України робить свою ставку на промисловість. А саме промисловість і грає роль головної скрипки у такому дивному оркестрі, яким є сучасна українська економіка.
Василь Мур,
журналіст.

Схожі новини:

Михайло Папієв: «Соціальні ініціативи Президента спрямовані на те, щоб зменшити бар’єр між багатими і бідними»

Михайло Папієв: «Соціальні ініціативи Президента спрямовані на те, щоб зменшити бар’єр між багатими і бідними»

Соціальні ініціативи Президента України Віктора Януковича, озвучені ним на розширеному засіданні Кабміну у березні нинішнього року, викликали у суспільстві
Робоча група розроблятиме сучасне законодавство,  яке забезпечить мовні потреби всіх громадян, — Раїса Богатирьова

Робоча група розроблятиме сучасне законодавство, яке забезпечить мовні потреби всіх громадян, — Раїса Богатирьова

Робоча група, ініціатором створення якої виступив Президент України Віктор Янукович, розроблятиме сучасне, актуальне мовне законодавство, яке збалансовано
Національний банк України не бачить причин для різких курсових коливань

Національний банк України не бачить причин для різких курсових коливань

Керівник Групи радників Голови Національного банку України Валерій Литвицький під час Інформаційної зустрічі з представниками засобів масової інформації на
Забезпечуємо реалізацію  соціальних ініціатив  Президента України

Забезпечуємо реалізацію соціальних ініціатив Президента України

Однією із перших установ, що розпочала реалізацію соціальних ініціатив Президента України, є Фонд соціального страхування від нещасних випадків на виробництві
Рух у правильному напрямку

Рух у правильному напрямку

Серед подій останнього тижня журналісти та політичні аналітики виділяють засідання Ради регіонів, що відбулося під головуванням Президента Віктора Януковича.
Рейтинги дають Януковичу приводи для оптимізму

Рейтинги дають Януковичу приводи для оптимізму

Українці не звикли вірити владі, не сприймають всерйоз солодкі обіцянки опозиції, не дуже прислухаються до порад іноземців. Ми — народ, що вірить тільки собі,

Додати коментар

Ваше Ім’я:
Ваш E-Mail:
Запитання:
Як звали Шевченка
Відповідь:*
Код:
Кликните на изображение чтобы обновить код, если он неразборчив
Введіть код:

soc

Ми в соц.мережах
soc soc soc soc
Погода


ВХІД НА САЙТ