Громадсько-політичний тижневик Кіцманщини

Військові пенсіонери! Не варто сподіватися, що інформацію про працевлаштування вдасться приховати

10 сен 2012
Обов’язок військових пенсіонерів повідомляти органам пенсійного забезпечення про обставини, що спричиняють зміну розміру пенсії або припинення її виплати, перед-бачено статтею 60 Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб”.
У разі невиконання цього обов'язку і одержання у зв'язку з цим зайвих сум пенсії пенсіонери повинні відшкодувати органам Пенсійного фонду України заподіяну шкоду.
Суми пенсій, виплачені надміру внаслідок зловживань з боку пенсіонера можуть бути повернуті пенсіонером добровільно або стягуються на підставі рішень органу, який призначає пенсію, чи суду.Нагадуємо, що з такими вимогами чинного пенсійного законодавства кожен з вас ознайомлюється при призначенні пенсійних виплат та особисто розписується у заяві від-повідного змісту.
Тому, якщо пенсіонер своєчасно не повідомив про працевлаштування, це неминуче призведе до того, що цей факт буде виявлений і будуть вжиті заходи з відшкодування переплати пенсії.
Не варто сподіватися на те, що інформацію про працевлаштування вдасться приховати, вона обов’язково виявиться. І чим пізніше це станеться, тим гіршими можуть бути наслідки, бо ж більшою буде переплата пенсії. Навіть, якщо ви працювали поза межами області проживання, не сподівайтеся, що це стане перепоною для органів пенсійного забезпечення у встановленні цього факту.
І не слід вважати, що у випадку нетривалого працевлаштування вплив на розмір пенсії буде незначний.
Для прикладу, якщо ви одержуєте передбачену для непрацюючих пенсіонерів надбавку на непрацездатного члена сім’ї, що перебуває на вашому утриманні (дитину, дружину, яка здійснює догляд за дитиною тощо), працювали протягом січня — червня 2012 року та не повідомили про це органи Пенсійного фонду України за місцем одержання пенсії, переплата складе 2490 грн. Якщо надбавка вам виплачувалась на двох утриманців, переплата складатиме, відповідно, вдвічі більшу суму — 4980 грн., і так далі. Чи варто свій сімейний бюджет наражати на небезпеку понести такі витрати? Звертаємо вашу увагу на те, що така надбавка складає аж 50 відсотків прожиткового мінімуму для осіб, що втратили працездатність, що з липня поточного року відповідає 422 грн. на одного утриманця щомісяця. Тож рахуйте і визначайте, які перспективи на вас чекають у випадку зловживань.
Крім того, навіть за відсутності надбавки на утриманців ваше небажання повідомляти органи Пенсійного фонду про працевлаштування може призвести до значної переплати пенсії, зокрема, безпідставної виплати індексації. З січня 2010 року по червень 2012 року її сума може інколи сягати більше 2700 грн.
Існують й інші види виплат, на які мають право виключно непрацюючі пенсіонери. Це, зокрема, державна соціальна допомога на догляд, яка лише інвалідам І групи встановлю-ється незалежно від того, чи вони працюють. Іншим вона виплачується тільки в разі залишення роботи і може сягати з 1 липня поточного року 211 грн. Крім того, підвищення пенсій особам, які проживають на територіях радіоактивного забруднення, та доплата пенсії, перед-бачена постановою Кабінету Міністрів України від 05.05.2010 № 331, виплачуються виключно непрацюючим пенсіонерам.
Управлінням пенсійного забезпечення військовослужбовців та деяких інших категорій громадян головного управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області постійно проводиться робота з виявлення фактів приховування пенсіонерами даних про пра-цевлаштування. Зокрема, за даними всеукраїнської системи персоніфікованого обліку застрахованих осіб та бази даних страхувальників Пенсійного фонду України, виявлено факти працевлаштування пенсіонерів, що одержують індексацію та надбавки, підвищення до пенсії, які призначаються виключно непрацюючим громадянам.
Також здійснюється контроль щодо можливого подвійного одержання пенсій та надбавок на непрацездатних утриманців згідно із Законом "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших категорій осіб" та іншими законами, низка інших перевірок, за результатами яких лише за 6 місяців 2012 року виявлено та прийнято рішення про утримання 137 переплат пенсій на суму понад 329 тис.грн. Про факти зловживань з боку пенсіонерів повідомляються правоохоронні органи, ініціюються позови до судів.
Одержуючи неналежні вам пенсійні виплати, ви наносите шкоду Державному бюджету України, відбувається перевитрачання коштів, які могли би стати джерелом для підвищення розмірів пенсій.
Шановні пенсіонери! Просимо відповідально ставитись до свого обов’язку повідомляти пенсійні органи про працевлаштування (в тому числі, зайняття підприємницькою діяльністю), зміну місця проживання та інші обставини, що можуть вплинути на розмір пенсії. Спонукайте до цього й оточуючих. Адже, перш за все, саме від кожного з нас залежить якість нашого життя. Не може бути заможною держава, в якій громадяни намагаються не-правомірно одержувати матеріальні блага.
Належне ставлення до свого обов’язку убереже вас від неприємних клопотів з повернення отриманих коштів.
Порушення цих вимог призводить до незаконних підвищень пенсійних виплат, які в обов’язковому порядку підлягають поверненню органам Пенсійного фонду.
Разом з тим, не забувайте, що у Ваших інтересах також повідомляти органи Пенсійного фонду України і про звільнення з роботи, адже це може вплинути на збільшення розміру пенсійних виплат.
Управління Пенсійного фонду України
в Кіцманському районі.

Схожі новини:

Переплату пенсії легше попередити, ніж потім її утримувати

Переплату пенсії легше попередити, ніж потім її утримувати

Фахівці управління Пенсійного фонду України в Кіцманському районі звіряють дані персоніфікованого обліку про застрахованих (працюючих) осіб із даними бази
Якщо ви працевлаштувалися чи звільнилися з роботи, повідомте про це органи Пенсійного фонду України

Якщо ви працевлаштувалися чи звільнилися з роботи, повідомте про це органи Пенсійного фонду України

При призначенні пенсії спеціалістами пенсійного управління обов’язково ставиться відмітка про статус пенсіонера: працюючий чи непрацюючий, проте згодом
Працюючим пенсіонерам

Працюючим пенсіонерам

Управління Пенсійного фонду України в Кіцманському районі Чернівецької області інформує, що існує ціла низка особливостей обчислення пенсій, призначених
Чи повинен пенсіонер повідомляти органи ПФУ при працевлаштуванні

Чи повинен пенсіонер повідомляти органи ПФУ при працевлаштуванні

У разі працевлаштування, пенсіонер зобов’язаний повідомляти територіальні органи Пенсійного фонду про зміну даних, що вносяться до її персональної
Повідомлення Пенсійного фонду

Повідомлення Пенсійного фонду

Шановні пенсіонери, пам’ятайте, що у разі свого працевлаштування (у тому числі — підприємницька діяльність) ви обов’язково повинні повідомити
Повідомлення  Пенсійного фонду

Повідомлення Пенсійного фонду

Шановні пенсіонери! Пам’ятайте: у разі свого працевлаштування чи звільнення з роботи (у тому числі зайняття підприємницькою діяльністю), Ви обов’язково повинні

Додати коментар

Ваше Ім’я:
Ваш E-Mail:
Запитання:
Як звали Шевченка
Відповідь:*
Код:
Кликните на изображение чтобы обновить код, если он неразборчив
Введіть код:soc

Ми в соц.мережах
soc soc soc soc
Погода


ВХІД НА САЙТ