Громадсько-політичний тижневик Кіцманщини

Виборча кампанія має пройти законно і толерантно

03 сен 2012
28 жовтня відбудуться вибори до Верховної Ради України, які проходитимуть за змішаною системою: 225 народних депутатів обиратимуться за партійними списками, ще стільки ж — у мажоритарних округах. Минув перший місяць виборчої кампанії. Про її перебіг на території Кіцманщини розповідає голова райдержадміністрації Олег УНГУРЯН.

Фактично минула третина терміну, відведеного для виборчої кампанії згідно Закону «Про вибори депутатів Верховної Ради України», і за цей час уже можна зробити деякі висновки. Насамперед, вкотре звертаюся до всіх учасників виборчих перегонів, кандидатів у депутати по мажоритарному округу № 202, до якого входить наш район, і до представників політичних партій, які організовують агітацію, із закликом розуміти те, що після виборів життя не завершується. Нас усіх повинно об’єднувати бажання зміцнити Україну, об’єднати людей, укріпити демократію — саме для цього ми працюємо. Цього можна досягти, проявивши кращі людські якості: толерантність, вихованість, коректність.
Я неодноразово був свідком того, як різні кандидати використовують заходи, організовані іншими кандидатами, для власної агітації. Наприклад, коли об’єднана опозиція «Батьківщина» проводила в Кіцмані мітинг, під час цього заходу представники кандидата Івана Рибака роздавали свої агітаційні матеріали. Я вважаю, це було некоректно. Так само, як використання для агітації загальних святкових заходів, відкриття соціальних об’єктів. Наприклад, під час відкриття пам’ятника Тарасу Шевченку у Лужанах три кандидати (Олександр Фищук, Георгій Манчуленко та Іван Рибак) використали зібрання людей для агітації за себе. У зверненнях громадян до мене особисто я почув негативне сприйняття таких підходів. Люди погоджуються прийти на зустрічі, які організовують кандидати, і послухати їх там. Але даний захід був для всіх: для тих, хто підтримує правлячу Партію регіонів, і хто підтримує опозицію. Свято було для громади, для дітей, які не є суб’єктами виборчого процесу.
Так само можна сказати про відкриття Лужанської школи. Педагоги, батьки були стурбовані заявами деяких кандидатів про те, що вони обов’язково виступлять на цьому зібранні. Адже це свято було передусім для дітей і не носило політичного характеру. До речі, прикладом коректності і справедливості до людей, незважаючи на політичну приналежність, є поведінка голови облдержадміністрації Михайла Папієва. Він запросив до виступу і відзначив Почесними грамотами Івана Шилепницького — колишнього голову обласної ради, а тепер депутата
облради від партії «Батьківщина», а також свого попередника на посаді голови облдержадміністрації, депутата облради від «Нашої України» Володимира Куліша, які доклали чимало зусиль до будівництва цієї надсучасної школи.
Прикро згадати, що під час святкування Дня Незалежності України як найголовнішого свята нашої держави кандидати в депутати (О.Фищук і І.Рибак) та їх помічники роздавали агітаційні листівки. Це свято для всіх громадян України і воно не може використовуватися для реклами окремих партій чи кандидатів. Свято мало би бути об’єднуючим для всіх, хто по-справжньому хоче, щоб Україна стала найкращою державою в світі.
Іноді навіть кумедним виглядало, як під час свята кандидати наввипередки намагалися завоювати прихильність сільських голів, пригощаючи їх їжею та випивкою. Я вважаю, що виборців не потрібно недооцінювати, і за якісь подачки чи подарунки, тим паче за харчі, вони свій голос не продадуть. Адже на території Кіцманщини завжди жили щирі, добрі, мудрі патріоти України.
Звертаюся до керівників установ, організацій усіх рівнів та форм власності: необхідно забезпечувати рівне виборче право всіх учасників виборчих перегонів. Тому добре обдумуйте, коли визначаєте час і місце зустрічей колективів із кандидатом у депутати чи представником політичної партії. Адже, коли ви надаєте можливість кандидату проводити агітацію, скажімо, під час обідньої перерви, то тоді ви змушені надати й іншим кандидатам можливість під час обіду агітувати за себе. І вийде, що ми два місяці замість роботи будемо знайомитися із виборчими програмами. Тому моя принципова позиція: має бути надане рівне виборче право усім учасникам виборчої кампанії, а агітація може проводитися виключно у позаробочий час або вихідні дні. Нагадую кандидатам у народні депутати, які в той чи інший спосіб намагаються підкупити виборців під різними миловидними приводами, що це є порушенням Закону України «Про вибори депутатів Верховної Ради України» і може потягнути за собою зняття кандидатури.
Вже сформована окружна виборча комісія, яка найближчим часом утворить дільничні виборчі комісії в кожному населеному пункті району. Дуже важливо, щоб у цих виборчих комісіях працювали досвідчені фахові та принципові люди, адже саме від їх роботи, за висновками українських та міжнародних спостерігачів, оцінюватиметься виборчий процес, його законність та демократичність. Тому звертаюся до всіх жителів Кіцманщини, які відчувають в собі можливість працювати в дільничних комісіях, активно відгукуватися на пропозиції бути представником кандидатів у народні депутати чи політичних партій.
Легітимність новообраних народних депутатів залежатиме від віри виборців у те, що їхній голос був врахований та знайшов своє відображення у підсумковому протоколі.
Дорогі кіцманчани, поважні кандидати в народні депутати! Пам’ятаймо, що вибори — це свято демократії, і після виборів життя продовжуватиметься. Людям потрібно, дивлячись у вічі, подавати руку один одному, вітатися, спілкуватися, жити.

Схожі новини:

Продовжується збір коштів на пам’ятник Т.Г.Шевченку

Продовжується збір коштів на пам’ятник Т.Г.Шевченку

Цього року на спорудження пам’ятника Т.Г.Шевченку в Кіцмані на спеціальний рахунок продовжують надходити кошти від окремих громадян, сільських громад,
Шановні жителі Кіцманщини!

Шановні жителі Кіцманщини!

Сьогодні, коли до виборів депутатів до Верховної Ради залишилося 30 календарних днів, ми є свідками різноманітних підходів до здійснення та провадження
Вибори будуть чесними

Вибори будуть чесними

Так висловився голова райдержадміністрації Олег Унгурян під час «Години спілкування з владою», яка традиційно відбувається в останній понеділок місяця.
Дивуються лужанчани

Дивуються лужанчани

Дивно було мені та моїм сусідам — жителям смт. Лужани читати статтю голови Кіцманської РДА О.Унгуряна, в якій він пише, що лужанчанам не сподобався виступ
У Лужанах  відкрито пам’ятник  Шевченку

У Лужанах відкрито пам’ятник Шевченку

У той час, коли у Кіцмані вже близько десяти років ведуться розмови про спорудження пам’ятника Шевченку, громада селища Лужани зуміла згуртуватись і вшанувати
Розпочинається  передвиборчий процес

Розпочинається передвиборчий процес

Виборчий процес виборів народних депутатів України 28 жовтня 2012 року розпочнеться найближчого понеділка 30 липня. Про це йдеться в календарному плані,

Додати коментар

Ваше Ім’я:
Ваш E-Mail:
Запитання:
Як звали Гагаріна
Відповідь:*
Код:
Кликните на изображение чтобы обновить код, если он неразборчив
Введіть код:

soc

Ми в соц.мережах
soc soc soc soc
Погода


ВХІД НА САЙТ