Громадсько-політичний тижневик Кіцманщини

Міжнародний досвід іпотерапії впроваджують у «Буковинській Трої»

13 апр 2012
Міжнародний досвід іпотерапії  впроваджують у «Буковинській Трої»

Наприкінці березня у Києві відбулася Перша міжнародна конференція з іпотерапії під патронатом народного депутата України Віктора Януковича та за підтримки посольства Грузії в Україні. На урочистому відкритті конференції також були присутні міністр охорони здоров’я України Раїса Богатирьова, посол Грузії в Україні Грігол Катамадзе, голова фонду анімалотерапії Маргарита Ващук.
На конференцію запросили широке коло професіоналів, зокрема, медичних працівників, педагогів, працівників фізкультури, спорту та інших фахівців, зацікавлених у здоровому способі життя людей. З нашого району на цьому заході побували власник кінноспортивного клубу «Буковинська Троя» Володимир Воронюк і лікар-невролог Кіцманської ЦРЛ Наталія Марчук.У багатьох країнах світу, зокрема і в Грузії, іпотерапія широко застосовується для лікування і профілактики багатьох хвороб. Тож поділитися досвідом з українськими фахівцями і донести до широкого загалу переваги іпотерапії та можливості її застосування в нашій країні приїхали медики з Грузії.
Як розповіла лікар-невролог Кіцманської ЦРЛ Наталія Марчук, на конференції йшлося про застосування іпотерапії при хворобах серця, сколіозі, ДЦП, аутизмі як методу реабілітації при багатьох захворюваннях опорно-рухової системи. Застосовувати ці методи оздоровчої терапії можна на базі КСК «Буковинська Троя». Адже в цьому кінноспортивному клубі займаються розвитком напрямку оздоровчої верхової їзди, уже 3 роки співпрацюючи з відомим Київським центром іпотерапії Єлени Петрусевич.
Як повідомив Володимир Воронюк, для інструкторів клубу конференція стала чудовою можливістю обмінятися досвідом, отримати нові знання, відвідати майстер-класи відомих професорів, докторів медичних наук Грузії, де іпотерапія та оздоровча верхова їзда визнані офіційним методом лікування. Крім отримання нових корисних знань та практичних навиків КСК «Буковинська Троя» налагодила нові зв’язки з клубами України, які також практикують оздоровлення верховою їздою.
У користі лікувальної верхової їзди переконалися вже багато маленьких буковинців з особливими потребами: близько трьох років клуб співпрацює з Чернівецьким центром реабілітації дітей з органічними ураженнями нервової системи, які привозять у «Буковинську Трою» дітей для оздоровчої терапії під наглядом лікаря.
Усього в «Буковинській Трої» живуть 28 коней, серед яких є переможці і призери престижних спортивних змагань. Вісім коней використовуються для лікувальної верхової їзди. Тож оздоровити свій організм і отримати задоволення від катання верхи може кожен бажаючий.
Іпотерапія (від грецького «hippos» – кінь) – метод лікування, заснований на взаємодії людини з конем, адаптованим до можливостей людини у навчанні верховій їзді. У процесі верхової їзди в роботу включаються всі основні групи м’язів тіла. Це відбувається на рефлекторному рівні, оскільки вершник, рухаючись разом з конем, інстинктивно прагне зберегти рівновагу, аби не впасти, тим самим спонукаючи до активної роботи як здорові, так і уражені м’язи, не помічаючи цього. Механізм дії іпотерапії на організм людини такий самий, як будь-якої іншої форми лікувальної фізкультури – під впливом фізичних вправ посилюються функції вегетативних систем.
Протипоказань для проходження реабілітації методом іпотерапії майже немає.
Ольга КУЛЬКО.

Схожі новини:

Коні допомагають лікувати важкі хвороби

Коні допомагають лікувати важкі хвороби

Усі ми знаємо, що спілкування з тваринами піднімає настрій і навіть допомагає одужувати хворим, покращує психологічний комфорт і дарує позитивні емоції. Існує
Сирієць працює тренером у «Буковинській Трої»

Сирієць працює тренером у «Буковинській Трої»

Війна в Сирії змусила сот-ні тисяч жителів цієї країни шукати порятунку в Європі. В Україну сирійці практично не їдуть, адже в нас немає виплат для біженців,
Час бути разом

Час бути разом

Майстер-клас із укладання декоративної цегли.   Минулої неділі, 14 квітня, в Реваківцях відбулася бізнес-конференція «Час бути разом»
Відбулися фінальні змагання з конкуру

Відбулися фінальні змагання з конкуру

20-21 жовтня на території КСК «Буковинська Троя», що у с. Реваківці, відбулися фінальні змагання Кубка «Буковина HorseTour 2012». За кубок змагалися
У

У "Буковинській Трої" відбулися змагання з конкуру

Минулими вихідними в кінно-спортивному клубі «Буковинська Троя», що розташований в селі Реваківці, відбувся другий етап Кубку "Bukovina horse tour", у якому
У

У "Буковинській Трої" витав справжній козацький дух

Минулими вихідними в Реваківцях відбувся перший фестиваль українських бойових мистецтв «Буковинські звитяги» — спільний проект Міжнародної федерації Бойового

Додати коментар

Ваше Ім’я:
Ваш E-Mail:
Запитання:
Як звали Шевченка
Відповідь:*
Код:
Кликните на изображение чтобы обновить код, если он неразборчив
Введіть код:

soc

Ми в соц.мережах
soc soc soc soc
Погода


ВХІД НА САЙТ